pokój

Subskrybcja

Aby subskrybować naszą stronę internetową wystarczy zostawić adres e-mail:

Materiały Budowlane

Kontakt

Zaprszamy do szybkiego kontaktu poprzez poniższy skrócony formularz lub poprzez adres e-mail.

Materiały budowlane, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystywane są do budowy nowych obiektów, lub służą do renowacji już wcześniej postawionych budowli. Dobra jakość tworzywa może zagwarantować nam stabilność i długotrwałość elementów budynku, co bezpośrednio wiążę się z zapewnieniem bezpieczeństwa.

Materiały budowlane dzieli się na grupy, segregując je na różne zbiory, bierze się pod uwagę tworzywo, z jakiego zostały wykonane, ich późniejsze zastosowanie w budownictwie oraz wykorzystanie przy wykonywaniu fragmentów dla danego obiektu, np. dachówka.

Normy, które powinny spełniać materiały budowlane kontroluje system Zakładowej Kontroli Produkcji. Przebieg postępowania i zasady z tym związane na bieżąco powinny być potwierdzane starannie prowadzoną przez wytwórcę dokumentacją. Jeśli producent posiada certyfikat ZKP, oznacza to, że wszystkie wymagane przy produkcji normy zostały zachowane. Jest to jeden z elementów, którym powinniśmy się kierować przy kupnie odpowiednich materiałów, na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Głównie na to, czy materiał jest trwały.

Najczęściej stosowanym produktem do stawiania budynków jest cegła, następny i coraz częściej stosowany w budownictwie materiał to ceramika tradycyjna. Natomiast około 30% budowli powstaje z bloczków z betonu komórkowego. Każdy z nich ma swoje wady i zalety. Cegła jest bardzo trwałym, ognioodpornym, trzymającym ciepło i ekologicznym (zasadniczym składnikiem cegły jest glina) tworzywem. Jej wadą może być dość duży ciężar, z czym wiążą się również większe koszta transportu i duży wkład pracy.

Ceramika tradycyjna to jeden z najbardziej naturalnych materiałów budowlanych (składniki główne to glina lub iłów z dodatkiem wody i piasku). Jednak w porównaniu do innych ma niską izolacyjność termiczną. I ostatni z popularnych materiałów wykorzystywanych do stawiania budynków to bloczki z betonu komórkowego. Zarówno, jak i zalet tak i wad ma niestety dość dużo. Praca z tym tworzywem nie wymaga wiele nakładu siły, czas murowania jest szybki, a bloczki są ognioodporne. Z wad to przede wszystkim kruchość tego budulca, słaba izolacja akustyczna oraz niewytrzymałość na ściskanie.

Przy wyborze materiałów budowlanych warto kierować się również marką, ponieważ są to zazwyczaj produkty godne polecenia, sprawdzone i wyróżniające się dobrą gatunkowością.

Solidność

Lorem ipsum dolor...

Profesjonalizm

Doświadczenie

Więcej informacji...

W tym miejscu dowiesz się więcej o naszych partnerach czy też serwisach o podobnej tematyce.